Pravidla soutěže

Městys Nový Hrádek (dále jen obec), Základní škola Nový Hrádek a parlament dětí základní školy vyhlašují soutěž o nejlepší třídu ve sběru a třídění odpadů a ve sběru bylin ve školním roce 2024/2025 a soutěž o nejlepší žáky třídy ve sběru.

Trvání soutěže: od 1. října 2024 do 31. května 2025 (se započítáním období červen - září 2024)

Podmínky soutěže:

-   Soutěže se účastní třídní kolektivy, výsledky jsou přepočítány průměrně na 1 žáka třídy z celkového počtu všech žáků ve třídě, bez ohledu na to, zda se do soutěže zapojil. Zvítězí třída s nejvyšším počtem dosažených bodů na jednoho žáka (bodové hodnocení viz dále).

-   Každá třída si sama určí systém a služby k evidenci sběru.

Organizace soutěže:

Sběr:

1) PET LAHVE

Do soutěže je započítáván celý plný pytel PET lahví. Lahve jsou do pytlů dávány sešlápnuté po celé délce a zavíčkované. Všichni žáci ukládají PET lahve do pytlů doma a celý plný pytel odevzdávají k budově kina v Novém Hrádku. Obec vydá potvrzení pro evidenci vedenou ve škole.  PET lahve od svačiny - jsou ukládány do odpadkových nádob pro PET lahve (koš se žlutě označeným víkem). Určené služby je budou min. 1x v týdnu přenášet do pytlů v suterénu školy.

2) KARTONY

Sběr probíhá obdobně jako u PET lahve. Ve škole se používá koš s oranžovým víkem.

3) ELEKTRO SPOTŘEBIČE

Staré elektrospotřebiče se odevzdávají do kontejneru k tomu určenému (za obecním úřadem), potvrzení pro evidenci soutěže opět vydává obecní úřad.

4) BATERIE

Baterie žáci odevzdávají do krabic k tomu určených v jednotlivých třídách, po převážení a obodování donesou na obecní úřad. Větší množství zvážených baterií mohou žáci odevzdat rovnou do papírových boxů na obecním úřadě a vyzvednout si tam potvrzení.

5) BYLINY

Řádně usušené byliny, popř. kůru přinesou žáci do školy, na sáčku bude uvedena váha. Předají p. Matějčkové, která si byliny zaeviduje. Informace o sběračích předá každé čtvrtletí třídním učitelům, aby mohly být všechny body sečteny k průběžnému vyhodnocení soutěže